تور کویر مرنجاب
مبلمان اداری کلاسیک
مبلمان اداری
برچسب دیواری
ساعت دیواری
فروش جوجه شتر مرغ
فروش جوجه مرغ بومی
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
بهترين زمان براي تور روسيه چه فصلي مي باشد ezafe485
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ezafe485
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۵۰:۱۰

تور ارزان دبيازجمله از شهرهاي سرزمين امارات متحده عربي مي باشد. اين منطقه در پايين دولت ايران و در حومه خليج پارس و در دولت عربستان جاي ميگيرد. اين شهر بزرگ‌ترين شهر دولت امارات نيز است.

گروه فرهنگي مشرق - دبي تا قبل از سال ۱۸۳۳ ميلادي دهكده‌اي از توابع مشايخ ابوظبي بود، در سال ۱۸۳۳ شيخ مكتوم بن بطي آل مكتوم به همراه ۸۰۰ نفر از خويشاوندان و وابستگان و همراهان خود، از امارت ابوظبي به اين دهكده كوچ كردند و از آن تاريخ دوران حكمراني قبيله آل مكتوم و تأسيس شيخ‌نشين دبي آغاز شد. پيش از اين تاريخ، دبي يك روستاي كوچك بيش نبود و هيچ امتيازي نسبت به ساير روستاهاي اطراف خود نداشت. احمد محمد عبيد شاعر و محقق عرب مي‌گويد كه ريشه كلمه دبي، "دَبا" است  و منظور از دبا نوعي "ملخ" بوده‌است. در حال حاضر، دبي پايتخت تجارتي امارات به شمار مي‌آيد. اين شهر در كنار شهر ديره، بنادر مهمي براي توليدكنندگان غربي محسوب مي شود. اين شهر، اهميتش را به عنوان يك مسير تجاري در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ به دست آورد. شهر دبي تجارت آزاد طلا دارد و بندر "جبل علي" در دهه ۱۹۷۰ ساخته شده و بزرگ‌ترين بندر دست‌ساز بشر در جهان است. اما دبي به صورت فزاينده‌اي در حال پيشرفت به عنوان مركزي براي صنايع خدماتي از قبيل فناوري اطلاعات و سرمايه گذاري مي‌باشد.


  بازديد شيخ محمد بن راشد آل مكتوم از ماكت پروژۀ فالكن سيتي دبي لنـد
 
 
نمايي از شهر دبي؛ نكته قابل توجه درخصوص اين شهر توريستي، وجه قالب سرمايه داري و استثمار مدرن توسط كشورهاي غربي مي باشد. در حال حاضر اين شهر عربي به آزمايشگاهي براي پيمانكاران اروپايي و آمريكايي و معماران غربي بدل شده است
 
ساخت و ساز در دبي خيلي سريع‌تر از كشورهاي غربي پيش مي‌رود و علت اين است كه نيروي كار ارزاني از آسيا در اختيار گرفته‌است. يكي از مهم‌ترين علل پيشرفت در ساخت و ساز اين است كه دبي در حال متنوع ساختن اقتصادش است. در واقع دبي نمي‌خواهد به درآمد نفت كه تصور مي‌شود تا سال ۲۰۱۵ تمام شود، تكيه كند. از جمله اقداماتي كه دبي را برجسته كرده، ساخت بلندترين برج جهان با ارتفاع ۸۲۸ متر و ساخت جزاير مصنوعي مي‌باشد.

برج العرب براي مدتي نماد دبي بود و هنوز مي‌توان اثر آن را در پلاك‌هاي قديم امارت دبي ديد. اما پس از مدتي دبي نماد خود را از برج العرب تغيير داد. تعداد بسياري معتقد هستند اين تغيير به دليل شكل برج العرب است، زيرا در صورتي كه برج العرب را از پشت نگاه كنيد، آن را شبيه يك صليب مي‌بينيد.
 
در حال حاضر، گردشگري يكي از استراتژي‌هاي مهم اميرنشين دبي براي سرازيري دلار به امارات متحده مي‌باشد. گردشگري دبي بيشتر بر خريد است اگر چه جذابيت‌هاي مدرن و تاريخي نيز دارد. در سال ۲۰۰۷ ميلادي شهر دبي هشتمين شهر پربازديد جهان بود. انتظار مي‌رود كه در سال ۲۰۱۵ ميلادي، ۱۵ ميليون گردشگر به دبي سفر كند. دبي همچنين به "پايتخت خريد خاورميانه" مشهور است و به تنهايي بيش از ۷۰ مركز خريد بزرگ را در خود جاي داده‌است.اميدواريم تور دبيبه شما خوش بگذرد


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]